Student Directory

Ph.D. Students

Qiang An
Sean Anderson
Kwesi Parry Apponsah
Mohammad Mahdi Banatehrani
Michael Bazzocchi
Laszlo Peter Berczi
Bharat Vinod Bhaga
Pieter David Boom
David Brown
Sandipan Chatterjee
Steven Christopher Chung
Heather Clark
Lee Eric Clement
Ross Jacob Cruikshank
Nicholas Ewaschuk
Sean Fabbro
Wen Fan
Mark Feero
Tamara Jean Finlay
Bernard William Nathaniel Fitzpatrick
Jonathan David Gammell
Lin Gao
Houman Hakima
Maciej Konrad Hryniewicki
Antrix Joshi
Sina Kheirkhah
Shahriar Khosravi
Wing Yin Kwong
Christopher Lam
Timothy Leung
Zhongjie Lin
Kirk Andrew MacTavish
Philip William McCarthy
Patrick McGarey
Christopher Mckinnon
Armen Meras
Nishant Narechania
Christopher Ngigi
Jeffrey Osborne
Christopher John Ostafew
Michael Paton
Karime Pereida Perez
Valentin Peretroukhin
Erica Peterson
Ramy Rashad
Thomas Abraham Reist
Javier Luis Romualdez
Hamed Sadeghi
Kattie Smilovsky
Adam Sniderman
Valentin Stolbunov
Peter Andras Kovacs Szabo
Boone Rudy Tensuda
Luiz Tobaldini Neto
Marina Toropova
Ehsan Vaziri
Lu-Yin Wang
Jonathan Philip West
Lingzhu Xiang
Jenmy Zimi Zhang
Qian Zhang
Qingrui Zhang

M.A.Sc. Students

Paris Ang
Roger Antony Francis
Jordan Abraham Janzen Backs
Ian Graham Bennett
Michael Chapman
Timothy Chau
Allen Chee
Derrick Hou Fung Chow
Joseph Daniel Maxim Cirtwill
Nathanael Joseph Curiale
Steven Daniluk
Tyler Jonathon Daoust
Rikky Ricardo Petrus Rufino Duivenvoorden
Trefor William Evans
Damon Aaron Gogul
Mingyao Gu
Jacek Khan
Jason Robert King
Jeremy Thomas Klaus
Jagannath Kshtriya
Jacob Lambert
Creighton Lane
Jeremie Laplante
Ravindu Lividul Lokuwithana
Zhanhong Luo
Yasir Malang
Simon Pierre Molgat Laurin
Gregory J Moszczynski
Carl Pigeon
Michael George Harry Piotrowski
David Lewis Platt
Faizan Rehmatullah
William Saxton Richards
Mohammadmehdi Sabzalian
Pankaj Saini
Joachim-Andre Raymond Sarr
Xiaoyue Shen
Robert Spina
Gregg Mitchell Streuber
Adam Ladislav Svatos
Wasi Syed
Ketana Teav
Tianhang Teng
Marc-Andre Theberge
Sebastian Kai Van Es
Behrad Vatankhahghadim
Clyde Wheeler
Jaehoon Won
Jialian Wu
Neell Young
Tony Shu Zhang
Wenyi Zhao
Jacob Michael Zilli

M.Eng. and Special Students

Peter Abdelmalak
Rick Barman
Julian Bermudez Noguera
Jaclyn N Canton
Patrick Chabelski
Tseuk Sun Chung
Prakruti Vinayak Dixit
Michael Joseph Filipe
Alexander Fung
Yogesh Gajjar
Aryan Ganji
Ali Ghorbanian
Christopher David Gour
Pan He
Andreas Hock
Byung Cheol Tony Kang
Naphish Lashba Raj
Yuan Liang
Viknesh Malliga Jeevanantham
Priyanka Manohar Chandran
Ann-Margaret Mozola
Keyi Ni
Andres Felipe Parra-Acero
Aadityakumar Ajaykumar Patel
Susan Maria Fowler Redmond
Adrian Strupp
Sooraj Sudheesh Babu Soorya Kumary
Rahul Raj Talampally
Ketana Teav
Edwin Bon-Kit Wong
Qi Wu
Yuanzhao Yao
Nader Yared
Azadeh Zandieh
Yawen Zhang
Yijie Zhang
Yukun Zhao